Starptautisko konferenci par aktualitātēm dokumentu digitalizācijā „Biznesa informācijas plūsmu optimizēšana – mūsdienu skats uz dokumentu digitalizācijas tehnoloģijām un risinājumiem” organizēja uzņēmums DigitalStream sadarbībā KOFAX un tās norisi atbalstīja Fujitsu un LF Eksperts.
Īss ieskats konferencē:
Daudzos uzņēmumos pastāv elektronisko dokumentu aprite, tomēr joprojām liels informācijas daudzums tiek saņemts papīra dokumentos. Papīra informācijas apstrādi un efektīvu elektronisko dokumentu izmantojamību nodrošina datu digitalizācijas tehnoloģijas.
”Kopš marta Latvijā pirmie piedāvājam dokumentu digitalizācijas platformu dCapture, kas ļauj veikt rēķinu digitalizāciju un tās laikā izgūto datu eksportu uz konkrētām grāmatvedības sistēmām. Uzņēmumiem tas ļauj ietaupīt izmaksas par apstrādātajiem rēķiniem, neveicot nekādas kapitāla investīcijas šāda risinājuma iegādē,” stāsta Jānis Puriņš, DigitalStream vadītājs. Konferencē viņš atklāja, ka risinājums varētu būt interesants uzņēmumiem, kam vidējais apstrādājamo rēķinu skaits ir sākot no 100 rēķiniem mēnesī.
Latvijas tirgū jau trīs gadus uzņēmējiem ir iespējas optimizēt izmaksas ienākošo rēķinu vadībā, izmantojot risinājumu „LF digi”, kas veic automatizētu datu atpazīšanu, pārbaudi un sasaisti ar klientu datiem. Tas nozīmē, ka grāmatvežu rīcībā nonāk dati, nevis papīra dokumenti. Pašlaik to piedāvā grāmatvedības pakalpojumu uzņēmums LF Eksperts. Kā stāsta tā projektu vadītāja Baiba Zimele, tas ievērojami samazina izmaksas uzņēmumiem, kuriem vidējais apstrādājamo rēķinu skaits ir no 200 rēķiniem mēnesī, un ļauj grāmatvedim nodarboties ar grāmatveža darbu, nevis tērēt savu laiku, ievadot datus, kurus ir iespējams apstrādāt sistēmā, izmantojot tehnoloģijas.
Konferences „Biznesa informācijas plūsmu optimizēšana – mūsdienu skats uz dokumentu digitalizācijas tehnoloģijām un risinājumiem” apmeklētāji tika iepazīstināti ar jaunākajām inovācijām dokumentu un attēlu skenēšanā.
Pieaugot viedtālruņu lietotāju skaitam, uzņēmumiem jāspēj piedāvāt elektronisko datu apriti arī šajā vidē. Tā kā vairums cilvēku var izmantot jaunās paaudzes telefonus kā privātos skenerus, uzņēmumiem jānāk solis pretim un jāpiedāvā risinājumi, kas iet līdzi laikam. Pašreiz no tā ir atkarīga uzņēmumu nākotne. KOFAX pārdošanas projektu vadītājs Baltijas valstīs un Somijā Jouko Hoikala novērojis, ka ne visi uzņēmumi ir gatavi šādām pārmaiņām, bet tiem nav izvēles.
„Kā sacīju prezentācijas laikā konferencē, pagājušajā nedēļā es apmeklēju pasākumu, kurā pulcējās banku un apdrošināšanas sektora pārstāvji. Šo tradicionālo industriju uzņēmumi ir zināmā mērā piespiesti pie sienas. Tiem ir jāmainās un jāatrod jauni veidi, kā apkalpot savus klientus, citādāk tie pazudīs vienas nakts laikā. Tikko pazūd klienti, tā arī uzņēmums pārstāj darboties. Mēs esam pietuvojušies brīdim, kad tā ir nepieciešamība, pārmaiņas ir jāievieš,” pārliecina KOFAX pārstāvis.
Savukārt Fujitsu ievieš inovācijas dokumentu skenēšanas tirgū, lai padarītu skenēšanu vieglāku. Uzņēmumam pārstāvis Rikards Bols apgalvo, ka pat tehniski attīstītās valstīs, kur pārsvarā izmanto elektroniskos rēķinus, ir liels apjoms dokumentu, kurus ir nepieciešams ieskenēt, lai palielinātu to pieejamību. „Ja mēs runājam par viena cilvēka uzņēmumu, arī viņam vieglāk ir ieskenēt dokumentus, novietot tos uz kādas datu glabātuves kā Dropbox vai Evernote, un piekļūt tiem no viedtālruņa vai planšetdatora. Tiem cilvēkiem, kuriem nepieciešams skenēt dokumentus, mēs cenšamies padarīt šo procesu tik vienkāršu, cik iespējams,” skaidro Fujitsu pārstāvis.

https://flic.kr/s/aHsjYd7UL

Dalīties: